Zajęcia – Treningi

Trenuj z nami harmonijnie rozwijając swoje ciało i umysł …

Dołącz do sekcji tenisa stołowego MKS Radość Gorlice i spróbuj swoich szans. Informacji dotyczących zapisów i treningów udzielamy pod nr tel. 509 422 011 lub adresem mail: mksradosc.gorlice@poczta.onet.pl

Dlaczego tenis stołowy:

 • sport dla każdego od 5 roku życia. Jest doskonałym środkiem rozwoju-psychofizycznego dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i „seniorów”. Odpowiedni zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Uprawiany jako gra rekreacyjna, sport wyczynowy oraz zawodowy. Konkurencja olimpijska i paraolimpijska. Umożliwia osiąganie sukcesów przez osoby o różnorodniej strukturze sprawności fizycznej, psychicznej, taktycznej i technicznej.
 • sport globalny. Trzeci najpopularniejszy sport na kuli ziemskiej. Po Igrzyskach olimpijskich w Atenach i Pekinie stał się piątym najbardziej oglądalnym sportem świata. Gra daje niezwykłą możliwość wyżycia psychoruchowego o czym wie ponad 300 mln ludzi na całym świecie grających w tenisa stołowego (zarejestrowani zawodnicy wyczynowi: świat – przeszło 30 mln, Polska 10 tys.
 • sport wszechstronnie rozwijający. Stosunkowo tani mało kontuzjogenny (nawet na poziomie wyczynowym). Uprawiany w hali (na każdą pogodę). Sezon tenisowy pokrywa się swym czasem trwania z rokiem szkolnym.
 • uprawiając tenis stołowy kształtujesz swoją szybkość , moc, precyzję ruchów, koordynację oraz zwinność , wytrzymałość i refleks. Rozwijasz kontrolę umysłu, a także zachowujesz młodość. W grze mentalnej jaką jest „ping-pong” często decydującym elementem elementem jest odporność psychiczna i poziom intelektualny zawodnika. Złożoność elementów gry tenisa stołowego stanowi o jego ciekawości i atrakcyjności.
 • tenis stołowy jest sportem bezpiecznym i zdrowym dla wszystkich uprawiających.

Wstąpienie do naszej sekcji jest bardzo łatwe: /należy przyjść na zajęcia, które odbywają się w sali Sokoła ul Jagiełły 5 w Gorlicach/.

 • należy wypełnić deklarację wstąpienia do klubu i opłacić składki sekcji tenisa stołowego. Na tej podstawie można uczestniczyć w zajęciach treningowych wg harmonogramu.
 • Treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę szkoleniową. Wszyscy grający podzieleni są na grupy szkoleniowe tworzone na podstawie wieku i umiejętności gry./ grupa wstępnego szkolenia, grupa średnio zawansowana, grupa zaawansowana – seniorska/

Zajęcia tenisa stołowego w Gorlicach prowadzone są w formie treningów dla dzieci i młodzieży w wieku 8 – 18 lat, oraz grupy starszej młodzieżowców – seniorów biorących udział w rozgrywkach ligowych.

TENIS STOŁOWY – zajęcia.

Pod nadzorem trenera w początkowym okresie adept tenisa stołowego uczy się poprawnej koordynacji ruchowej przy wykorzystaniu podstawowych uderzeń. Zastosowanie treningu „na wiele piłek” pozwala na intensyfikacje nauczania a dodatkowo trener ma możliwość oceny prawidłowej struktury poszczególnych uderzeń i napięć mięśni w trakcie wykonywania poszczególnych uderzeń. W początkowym okresie nauczania do szkolenia wykorzystujemy specjalny robot (trenażer) wyrzucający piłki na stół z różną częstotliwością, długością w różne miejsca na stole.

Międzyszkolny Klub Sportowy „Radość” Gorlice.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ TRENINGOWYCH 
Sala gimnastyczna: Budynek Sokoła ul. Jagiełły 5

Poniedziałek:17,30 – 20.00 „Otwarta sala” – zajęcia ogólnodostępne
17,00 – indywidualizacja /zajęcia według ustaleń z trenerem/
Wtorek:16,00 – 17.30 – grupa ” seniora”
17,30 – 19,30 – grupa średnio zaawansowana
18.00 – 20,00 – grupa seniorów – „zaawansowana”
Środa:16,0017,30 – grupa „seniora”
17,30 – 19,30 – grupa wstępnego szkolenia „międzyszkolna”
19,00 – 20,00 – grupa zaawansowana
Czwartek16.00 – 17.30 – grupa „seniora”
17,30 – 19,30 – grupa średnio zaawansowana
18.00 – 19.45 – grupa seniorów zaawansowana
Piątek:16,00 – 17,30 – grupa „Seniora”
17.30 – 19.30 – grupa wstępnego szkolenia „międzyszkolna” + indywidualizacja /wg ustaleń/.
18,00 – 20.00 – grupa zaawansowana
Sobota – NiedzielaRozgrywki ligowe – wg terminarza
Turnieje klasyfikacyjne- wg kalendarza KOZTS Kraków

Prowadzący zajęcia:

 • Konstantyn Puszkariov – trener tenisa stołowego
 • Jadwiga Świętnicka – instruktor tenisa stołowego
 • Agnieszka Myrta– instruktor tenisa stołowego
 • Marek Mróz – instruktor tenisa stołowego