AktualnościZawody

Spotkanie Noworoczne

W poniedziałkowe popołudnie (8 stycznia) odbyło się Spotkanie Noworoczne zorganizowane przez burmistrza Gorlic, które było okazją do wręczenia nagród w dziedzinie kultury i sportu. Sokół wypełnił się dosłownie po brzegi, bo i nagrodzonych było aż kilkudziesięciu.
Wśród wyróżnionych znaleźli się:


Zuzanna Honkowicz: Zawodniczka Międzszkolnego Klubu Sportowego „Radość” Gorlice w kategorii Żak. W 2023 roku odnosiła sukcesy na skalę ogólnopolską, do których należy zaliczyć: 5 i 8 miejsce indywidualnie w grze podwójnej na Mistrzostwach Polski Żaków w Gliwicach, 2 miejsce indywidualnie i 1 miejsce w grze podwójnej na Mistrzostwach Województwa Żaczek w Nowym Targu, 1 miejsce na Grand Prix Polski Żaczek w Zielonej Górze. Uczestniczy w rozgrywkach ligowych ligi okręgowej, powołana do Kadry Polski Młodzików.


Tobiasz Główczyk: Zawodnik MKS „Radość”, zdobył w 2023 roku 2 miejsce na Mistrzostwach Województwa Żaków w Nowym Targu, 1 miejsce w Kwalifikacjach Wojewódzkich do Indywidualnych Mistrzostw Polski Żaków w Nowym Targu, 3 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Młodzików w grze podwójnej w Olkuszu, 13 miejsce na Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych Seniorów w Krakowie.


Jadwiga Świętnicka: Wieloletnia zawodniczka, trener, działacz, obecnie wiceprezes MKS Radość Gorlice. Wychowawca dzieci i młodzieży w dyscyplinie tenis stołowy. Jej wychowankowie (Honkowicz Zuzanna, Honkowicz Kacper, Główczyk Tobiasz) odnosili i odnoszą znaczące sukcesy w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich w kategoriach młodzieżowych. Propagator tenisa stołowego na terenie Miasta Gorlice oraz rejonu Gorlickiego. Prowadzi drużynę młodzieżową w rozgrywkach ligowych.


Dziękujemy Burmistrzowi Rafałowi Kukli za docenienie wyników sportowych naszych zawodników ,naszej pracy i zaangażowania tak mało obecnie popularnej dyscypliny sportowej