Zawody

Wielka radość z postawy młodych zawodników z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Radość Gorlice

Zuzia Honkowicz ma dopiero siedem lat i już gra bardzo dobrze w tenisa stołowego w barwach MKS Radość Gorlice

W gminnej hali sportowej w Gdowie rozegrano Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego dzieci i młodzieży. Wystąpili w nim zawodnicy MKS Radość Gorlice. Organizatorem turnieju było Ministerstwo Sportu, Gmina Gdów oraz Uczniowski Klub Sportowy Gryf Gdów. Udział w zawodach był bezpłatny, a turniej rozegrano w następujących kategoriach: skrzat i skrzatka (rocznik 2011 i młodsi), żak i żaczka (rocznik 2009 i 2010), kadet i kadetka (rocznik 2007 i 2008), młodzik i młodziczka (rocznik 2005 i 2006) oraz junior i juniorka (rocznik 2002 i 2004).

W tej imprezie nie mogło zabraknąć młodych zawodników z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Radość Gorlice.

– Nasz klub reprezentowało bardzo utalentowane rodzeństwo Zuzanna i Kacper Honkowicz, którzy pod opieką trenera Dominika Woźniaka odnieśli bardzo duży sukces, zajmując miejsca w ścisłej czołówce turnieju

Łącznie w turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników z całej Polski, rozgrywano go zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego

Zuzanna Honkowicz wywalczyła wysokie drugie miejsce wśród dziewczynek w kategorii skrzatek

Na uwagę zasługuje fakt, że Zuzia ma dopiero siedem lat i grała z zawodniczkami starszymi od siebie. To bardzo zdolna tenisistka i ma duży potencjał, który może wykorzystać w przyszłości, zaś jej brat Kacperek, mający jedenaście lat, zajął piąte miejsce również w kategorii skrzatów. Jesteśmy bardzo dumni z postawy naszych małych skrzatów i wierzymy, że nadal będą bardzo dobrze rozwijać się w naszym klubie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowy medal, pakiet startowy, a najlepsze trójki (w tym nasza młoda tenisistka) puchary oraz nagrody rzeczowe.

Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży odbywał się z zachowaniem wytycznych i zasad bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *